تبلیغات
onlyvolley - بیوگرافی مرد سال والیبال ایران-محمد موسوی
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

onlyvolley
 
onlyvolley-onlyurmieh

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 فروردین 1390 توسط hamed volley

مشخصات فردی :

نام تیمی :    M.MOUSAVI

نام :     Seyed Mohammad - سید محمد

نام خانواداگی :   MOUSAVI ERAGHI- موسوی عراقی

سن :23  (22/08/1987)

محل تولد : دزفول

زبان :     Persian,

 

اولین باشگاه وی لوله سازی اهواز و در حال حاضر در پیکان بازی می کند

اولین حضور بین الملی وی تهران می باشد.

 

مشخصات بازی :

پست بازی :Middle-blocker - سرعتی زن

قد :  204 cm

وزن92 kg

ارتفاع اسپک :350 cm

ارتفاع دفاع :   338 cm

 

 

تعداد بازیهای ملی :

المپیک : ۰بازی

 جهانی : ۱

دیگر مسابقات : ۱۱

جمع بازیهای : ۱۲

 

مصاحبه جام جم با محمد موسوی

 مرد سال والیبال ایران در گفت‌وگو با «جام‌جم»:


آرزویم راهیابی والیبال ایران به لیگ جهانی است

نامش سیدمحمد موسوی عراقی است، می‌گوید: «اجدادم اهل عراق ایران (اراك) بودند، ولی بعد كه به خوزستان كوچ كردند، اراكی تبدیل به عراقی شد». سیدمحمد موسوی با سجل واقعی در تمامی رده‌های مسابقات قاره‌ای و فراقاره‌ای كاپ و جایزه انفرادی را با افتخار به دست آورد و از این بابت شاید تنها با مردانی چون آندراجیانی ایتالیایی یا جیبای برزیلی قابل مقایسه باشد. در سال 84 بهترین مدافع روی تور جوانان آسیا شد.

در سال 85 جایزه بهترین آبشارزن نوجوانان جهان در الجزایر را به دست آورد. 2?بار در سال‌های 87 ـ 86 بهترین مدافع باشگاه‌های آسیا شد و در سال جاری هم جایزه بهترین مدافع باشگاه‌های جهان را به دست آورد. آن هم در میان غول‌هایی كه نامشان را یك تریلی هم نمی‌كشد؛ كازیسكی (بلغارستان)، خوان تورنا (كوبا)، جان استورك (چك) و گارسیا (برزیل). موسوی كه توانایی بازی در 2 پست سرعتی ـ قدرتی را دارد، از سوی كمیته والیبال‌نویسان تخصصی كشورمان مرد سال والیبال ایران شد. با وی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم كه می‌خوانید.


89 چگونه سالی برای والیبال ایران بود؟

عالی. قهرمان كنفدراسیون آسیا شدیم، با پیكان بزرگ‌ترین افتخار آسیایی‌ها را در جام باشگاه‌های جهان رقم زدیم و در بازی‌های آسیایی گوانگجو دوم شدیم اما متاسفانه دومی بازی‌های آسیایی به مذاق مسوولان خوش نیامد و در مراسم توزیع جوایز قهرمانان واقعا به ما كم‌لطفی شد. در صورتی كه در دوره قبل بازی‌های آسیایی ششم شده بودیم.

دلیل افت ملی‌پوشان بعد از بازی‌های آسیایی چیست؟

شرایط و فیزیك بدنی ما با اروپایی‌ها و آمریكایی‌ها فرق می‌كند. كوبایی‌ها با بازیكنان 2 متر و 20 سانتی‌متری والیبال بازی می‌كنند اما در تیم ایران من با 204 سانتی‌متر قد بلندترین هستم،‌بنابراین برای حفظ آمادگی باید فوق‌العاده و عالی تمرین كنیم وگرنه افت خواهیم كرد.

از این كه والیبال را به عنوان ورزش اول خودتان انتخاب كردید، پشیمان نیستید؟

هرگز، من شب‌ها با یاد لحظه‌ها و صحنه‌های والیبال می‌خوابم و روزها به امید این كه با توپ بازی كنم، چشم‌هایم را باز می‌كنم. خدا نكند یك روز تعطیل باشد واقعا عزا می‌گیرم.

یعنی به ورزش دیگری نمی‌پردازید؟

به بسكتبال خیلی علاقه دارم، سرعت بسكتبال خیلی از والیبال بیشتر است اما حالا یك والیبالیست هستم كه رویاهای بزرگی در سر دارم.

بهترین لحظه سال 89 برای شما چه زمانی بود؟

زمانی كه نام مرا اعلام كردند كه برای گرفتن كاپ بهترین دفاع باشگاه‌های جهان روی سكو بروم، هرگز این لحظه را فراموش نخواهم كرد و این بهترین و زیباترین اتفاقی بود كه در زندگی من افتاد.

از نگاه شما بهترین تیم ایران و جهان چه تیمی است؟

در ایران، پیكان، چون هم قهرمان آسیا و هم تیم سوم باشگاه‌های جهان شده كه این افتخار تاكنون صاحب هیچ تیمی در آسیا نشده بود. در جهان هم برزیل را می‌پسندم.

از برزیل گفتید آیا الگویی هم در بین والیبال بازان برزیلی یا ایرانی داشته‌اید؟

جیبا اگر چه تمام شده و به بازنشستگی رسیده است اما فوق ستاره‌ای بود كه دوست داشتم مثل وی باشم، زمانی می‌خواستم مثل علیرضا نادی كاپیتان تیم ملی ایران باشم اما بعد كه با او همبازی شدم تلاش كردم كه از وی هم بهتر ظاهر شوم.

به نظر شما بهترین بازیكن حال حاضر ایران چه كسی است؟

محمد محمد كاظم بهترین بازیكن ایران است.

طی یك سال اخیر زود عصبانی می‌شوید و از كوره درمی‌روید، دلیل آن چیست؟

واقعیت این است كه توقعات سنگینی روی دوش ما بازیكنان تیم ملی است. از سوی دیگر برخی از بازیكنان هم روی اعصاب ما راه می‌روند، برخی دوستان ما از طریق شیطنت سعی می‌كنند با تخریب روحی بازیكنان مقابل نتیجه بگیرند، ولی خب، من زود عصبانی می‌شوم و زود هم آرام می‌شوم.

شایعه شده كه تیم ملی را یك نفر (سعید معروف)‌ می‌چرخاند و همه چیز بستگی به اراده اوست، آیا حقیقت دارد؟

نه اصلا، تیم ملی در زمان آقای معدنی فضایی باز داشت و به بازیكنان هم حق اظهار نظر می‌دادند، آقای معروف هم مثل همه نظر خودش را می‌گفت، اما تصمیم نهایی با آقای معدنی بود.

چرا در گوانگجو نتوانستیم طلا بگیریم؟

به مسائل فنی كاری ندارم، اما از نظر روحی ـ روانی مشكلاتی بین بازیكنان با همدیگر و مربی با برخی بازیكنان رخ داد كه به تیم ضربه زد. این اتفاقات بدموقعی به وجود آمد وگرنه اگر یك ماه پیش بود خیلی راحت برطرف می‌شد.

با حضور مربیان خارجی موافق هستید؟

از زبان فرانچسكو بیانینی بازیكن ایتالیایی تیم پیكان شنیده‌ام كه ولاسکو مربی سختگیری است و حتی موقع اردوها تلفن همراه همه بازیكنان را جمع می‌كند. خب، ما با این وضعیت سازگاری نداریم.

نظر شما درباره پیمان اكبری ‌سرمربی تیم پیكان چیست؟

آقا پیمان بهترین مربی ایران است، رفتار وی با بازیكنان براساس احترام متقابل است و طی سالجاری هم با كسب مدال برنز باشگاه‌های جهان به نتایجی دست پیدا كرد كه شاید دیگر در تاریخ والیبال ایران تكرار نشود، ما با وی تیم پرقدرت آرژانتین را كه قهرمان آمریكای جنوبی بود شكست دادیم و تا یك هفته به خاطر این پیروزی در آسمان‌ها سیر می‌كردیم.

شب عیدی به یاد چه چیزی می‌افتید؟

فرش‌شستن خانه‌مان، هنوز هم این كار را می‌كنم اما چند روزی هم مجبور هستم با كمردرد ناشی از آن مدارا كنم.

مگر آقای والیبال آسیا فرش هم می‌شوید؟

مادرم می‌گوید، تو دیگر ورزشكار حرفه‌ای هستی و نباید دست به سیاه و سفید بزنی، اما گوش من بدهكار نیست، چون باید به مادرم كمك كنم.

هنگام تحویل سال نو چه دعایی را می‌خوانید؟

آرزوی سلامتی برای خانواده‌ام و تمام ایرانیان كه پشتیبان ما ورزشكاران هستند. ما خودمان را فرزندان آنها می‌‌دانیم.

از نظر ورزشی چه آرزویی دارید؟

راهیابی تیم ملی ایران به لیگ جهانی، حضور در یكی از تیم‌های سری A ایتالیا، متاسفانه ما در ایران مدیر برنامه نداریم و ارتباطات برای ترانسفر بازیكنان ایرانی به اروپا بسیار ضعیف است.

مرد سال والیبال ایران از نگاهی دیگر

ناصر میرفخرایی، بازیكن و پاسور سابق تیم ملی: عنوان مرد سال حق موسوی عراقی است، او تنها سرعتی‌زن والیبال ایران است كه با وجود ضعف ساعدرسانی در زدن توپ‌های حوالی خط یك‌سوم موفق عمل می‌كند و می‌تواند هر نقطه‌ای از زمین را نشانه بگیرد، تنها ضعف وی در زدن سرویس‌های پرشی در امتیازات حساس است كه باید دید این تزلزل در اثر القای فشار بیرونی است یا ریشه در مسائل درونی دارد.

پیمان اكبری، كاپیتان سابق تیم ملی و مربی بین‌المللی والیبال: او ستاره‌‌ای درخشان و بی‌نظیر است كه از سرعت دست عالی و دفاع‌های مستحكم برخوردار است. موسوی می‌تواند در بهترین تیم‌های دنیا بازی كند.

امیرحسینی، پاسور نامی والیبال ایران: محمد موسوی وزنه‌ای معتبر برای والیبال ملی ماست، شما دیدید كه در جام باشگاه‌های جهان چگونه نامداران جهان والیبال او را مورد تمجید قرار داده بودند.

ناصر شهنازی سرمربی سابق تیم نوجوانان ایران: سیدمحمد موسوی عراقی یكی از تاثیرگذارترین بازیكنان ایرانی است كه در كسب نتایج تیم‌های ملی كشورمان دخیل بوده است، او بازیكن بزرگی است كه توانایی عضویت در تیم‌های بزرگ دنیا را دارد.

جمشید حمیدی ‌/‌ جام‌جم

 

 علایق شخصی:

 بیشترین سرگرمی موسوی پلی استشین ۲و ۳ می باشد

محمد بیشتر کتابهای عاشقانه می خواند

غذای مورد وی قورمه سبزی است

فیلم های اکشن نگاه می کند و موسیقی راک را دوست دارد

ورزش مورد علاقه وی بعد از والیبال بسکتبال و تنیس است  

 

 


  

 

منبع آموزش والیبال تبریز

طبقه بندی: بیوگرافی بازیكنان، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ