تبلیغات
onlyvolley - یک پوئنی که آبروی والیبال را خرید
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

onlyvolley
 
onlyvolley-onlyurmieh

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 اسفند 1389 توسط hamed volley

دیدار حساس پرسپولیس – ابومسلم در هفته پایانی رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور روندی بسیار عجیب داشت.

به گزارش خبرگزاری والیبال ایران، این دیدار که علاوه بر تیم پرسپولیس، سرنوشت تیم ارومیه را نیز تحت تاثیر قرار می داد به نحوی شبهه برانگیز برگزار شد. هرچند که نتیجه این بازی، تاثیری بر تیم ارومیه نگذاشت، ولی اگر ست چهارم به جای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۶ تمام می شد، اوضاع به منوال دیگری بود. در زیر حواشی مربوط به این بازی را که بصورت لحظه به لحظه برای خبرگزاری والیبال ایران گزارش شده است را می خوانیم :

* فرهاد عادلی و صمد اکبری، دو بازیکن ارومیه ای تیم ابومسلم در این دیدار به بازی گرفته نشدند. این دو بازیکن که جزو ازشمندترین مهره های تیم خراسانی محسوب می شوند، به شکلی نامعمول تنها نظاره گر بازی بودند و اجازه حضور در میدان را نیافتند.

* بازیکنان تیم ابومسلم در این دیدار والیبالی در حد نونهالان از خود به نمایش گذاشتند. بطوریکه حاضران سالن خانه والیبال تهران، از این بازی به عنوان تمرین بچگانه یاد می کردند.

* اسمیلن ملایکوف بازیکن بااخلاق بلغاری، تنها یار ابومسلم بود که در این دیدار همانند بازیهای قبلی محکم بازی کرد. ملایکوف بارها با فریاد کشیدن بر سر بازیکنان ابومسلم از نحوه بازی آنها انتقاد کرد و اعتراض خود را به این نحو به هم تیمیهای خود نشان داد.

* تیم پرسپولیس که بطور لحظه به لحظه از نتیجه بازی تیم ارومیه اطلاع می یافت، در طول بازی استراتژی خود را بر این اساس پایه گذاری می کرد. به طوریکه مسئولان این تیم پس از آگاهی از پایان یافتن دیدار ارومیه، در حالیکه در ست سوم از حریف جلو بودند، این ست را واگذار کردند تا در ست چهارم بتوانند اختلاف امتیازی خود را جبران کنند.

* ست چهارم دیدار دو تیم در حالی آغاز شد که با توجه به جدول اگر پرسپولیس می توانست ابومسلم را زیر پوئن ۱۶ شکست دهد، می توانست راهی دور بعد گردد. روند بازی نیز به شدت مسموم دنبال می شد، به نحویکه در مقاطعی از بازی اختلاف امتیازات دو تیم به بیش از ۹ پوئن رسیده بود. بازیکنان تیم ابومسلم نیز بدون توجه به نتیجه بازی به راه رفتن در زمین بازی می پرداختند.

به هر ترتیب پوئن ۱۷ ست چهارم تیم ابومسلم مانع از اجرا شدن سناریویی شد که می توانست قداست ورزش و روح ورزشکاری را زیر سئوال ببرد. گرچه مبرهن است که بیشترین تقصیر متوجه تیم ارومیه است، چرا که خود مقصر کشیده شدن معادلات صعود به روز آخر است؛ ولی جوانمردی در ورزش امری است که بی شک در زمره مهمترین اهداف آن قرار دارد..

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ